HAKKIMIZDA 

Mazlum Mangtay tarafından Adana da kurulan fabrikamız boru ve sondaj borularında, Türkiye’nin en iyi şirketlerinden biridir.

1950’li yıllarda sondaj hizmeti sağlayarak başlayan firmamız, 1967 yılında sektöründe Türkiye’nin güvenilir firmalarından biri olmayı başardı. 1987 yılında sondaj kuyularına indirilen sondaj techiz borularında gördüğü eksiklik üzerine sondaj boruları üretimine başlayarak çelik boru sektörüne ilk adımını attı. 1995 yılından sonra spiral kaynaklı çelik boru üretmeye başlayan firma “Mazlum Boru” markasıyla sektördeki çizgisini net olarak belirledi.

Mazlum Çelik Boru 2010 yılı haziran ayında Adana Hacı Sabancı Organize sanayisindeki 36000m2 lik yeni yerine taşınarak boru üretiminde ulusal ve uluslar arası standartları karşılayacak şekilde üretim kapasitesini yıllık 120000 tona çıkarmıştır. Firmamız bu yatırımlarımızla, Türkiye pazarının yanı sıra tüm dünya ülkelerine ihracat yapmayı hedeflemiştir.

Mazlum Çelik Boru API Spec Q1, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 gibi kalite yönetim sistemleri belgelerine sahiptir.

Üretimde gerçekleşen borular, doğal gaz, petrol, su, atık su, kazık, konstrüksiyon, ve özel amaçlı borulardır.  Üretim standartlarımız API, DIN, BS, AWWA, UNI, ASTM ve Türk Standartlarıdır.

Mazlum Çelik Boru, müşteri şartnameleri ve standartlara uygun olarak epoksi, bitüm, polietilen, polipropilen ve poliüretan boru kaplama kapasitesine sahiptir.